Annonce:

Puddle Of Mudd spiller Nirvana-sang så skrækkeligt, at de burde være stoppet

Det er cool nok at lave coverversioner af andre kendte sange. Men ikke når du synger så ringe som forsangeren fra Puddle Of Mudd.

Du kender Puddle Of Mudd fra numre som Blurry og She Hates Me, der har fået over 220 millioner afspilninger på Spotify. Men du kender måske ikke deres version af Nirvana-klassikeren About A Girl – og godt det samme.

De skulle for nyligt spille sangen live hos SiriusXM, og det var ikke nogen rar oplevelse. Hverken for bandets forsanger Wes Scantlin eller lytterne. Wes kan ikke ramme tonerne i den specielle sang, og du kan næsten fornemme, at de andre i bandet er lige ved at knække sammen af grin over det.

Måske de bare skulle have stoppet det pinlige show? Eller have fundet en sang, som Wes rent faktisk kan synge?

Artiklen fortsætter efter annoncen:

Men døm selv herunder:

Har du læst?

Flere populære artikler

Annonce:

Seneste artikler

Annonce:

HAR DU LÆST?

Annonce:

Følg Mandesiden

74,000FansLike
19,800FølgereFølg
Annonce:

Auto Show Annonce

Altid gratis artikler